czwartek, 27 listopada 2014
Strona główna Strona główna Aktualności "Wolność jest w nas" - konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
"Wolność jest w nas" - konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem" Drukuj

W dniach 18.03.2014 r. i 21.03.2014 r. miały miejsce szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży "Pięknie być człowiekiem". Organizator konkursu - Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego w Płocku - ogłosiła już XXXVI edycję tego konkursu i zaproponowała, aby jego tematem przewodnim uczynić wolność, a tym samym popularyzować przekonanie, że "wolność jest w nas".

Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Ogółem w konkursie wzięło 50 młodych ludzi, którzy prezentowali wybrane przez siebie wiersze.

I tak w kategorii klas gimnazjalnych zwyciężyli:

I miejsce - Jakub Kuś, II miejsce - Justyna Tomczak, III miejsce - Klaudia Bartosik.

W kategorii szkół podstawowych:

klasy I-III: I miejsce - Karol Majda, II miejsce - Karolina Kowalska, II miejsce - Szymon Pawłowski,

klasy IV-VI: I miejsce - Jakub Kaźmierski, II miejsce - Emilia Tomczak, III miejsce - Wiktoria Rosolak.

Przyznano również wyróżnienia dla: Martyny Romaniak, Julii Banasiak, Gabriela Kaźmierskiego, Igora Wojtery i Joanny Durys.

Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

W rejonowych eliminacjach konkursu, które odbędą się w MiPBP w Łęczycy  w dniu 10.04.2014 r. reprezentować będą naszą gminę : J. Kuś, J. Tomczak, K. Bartosik, K. Majda, K. Kowalska, J. Kaźmierski i E. Tomczak.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach konkursu.

Dziękujemy dyrekcji i nauczycielom szkoły podstawowej i gimnazjum w Witoni za przygotowanie dzieci i młodzieży oraz pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY WITONIA
ul. Stefana Starzyńskiego 6   99-335 WITONIA   tel. (24) - 3564716